Obavještavamo korisnike naših usluga da se obustavljaju prijave za odvoz glomaznog otpada u periodu od 1. srpnja 2026. do 15. kolovoza 2026. zbog reparacije drobilice glomaznog otpada.
Ova privremena mjera nužna je kako bi se spriječilo prekomjerno nakupljanje glomaznog otpada kojeg nije moguće odmah obraditi bez drobilice te osiguralo da količine otpada koje su privremeno uskladištene i koje su namijenjene za obradu ostanu unutar granica propisanih Elaboratom gospodarenja otpadom. Osim toga, prekomjerno nakupljanje i skladištenje glomaznog otpada pri visokim vanjskim temperaturama može predstavljati požarnu opasnost. Stoga je ova privremena obustava zaprimanja prijava za odvoz glomaznog otpada donesena, između ostalog, i radi sprječavanja mogućnosti izbijanja požara.
Građanima koji su prijavu za odvoz podnijeli do 1. srpnja 2026., otpad će biti odvezen u najkraćem mogućem roku, sukladno tehničkim i organizacijskim mogućnostima.
Dodatno, glomazni otpad će se i dalje uredno zaprimati u reciklažnim dvorištima tijekom ovog razdoblja, stoga molimo građane koji hitno trebaju zbrinuti glomazni otpad da ga samostalno dovezu u reciklažno dvorište, gdje ga mogu odložiti bez naknade.
https://gos.hr/reciklazna-dvorista/
Zahvaljujemo vam na razumijevanju i strpljenju.
